Forum CtRedzuan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  SearchSearch  RegisterRegister  Latest imagesLatest images  Log in  

period

Go down 
AuthorMessage
dina
Guest

period Empty
PostSubject: period   period EmptyFri Apr 11, 2008 9:50 am

Apa khabar doc? saya keliru dgn period saya. Selepas bersalin saya mkn noriday. Bila baby dah tak nak menyusu bdn lagi, saya bertukar kpd pil perancang Marvelon. Saya mkn Marvelon pd hari pertama period selepas berhenti mkn Noriday. Ini merupakan penggunaan marvelon yg pertama. 2 hari selepas habis mkn pil marvelon, ada tanda mcm darah keluar bersama lendir setiapkali saya buang air. Kalau nak kata drh haid, sedikit sgt. Ia dah berlanjutan 2 hari. Saya was-was setiap kali nak solat. Saya terpaksa mandi wajib. Adakah itu drh haid? Adakah itu normal?
Biasanya hari yg keberapa baru period selepas habis mkn pil perancang? Thanks doc.
Back to top Go down
drbib
ahli beghehh!
ahli beghehh!

period Empty
PostSubject: Re: period   period EmptyFri Apr 11, 2008 5:59 pm

khabar baik dina, alhamdulillah... selepas habis mkn pil marvelon(21 biji), dina kena tunggu sampai 7 hari sebelum mula pek baru ( mula mkn blk hari ke Cool. drh period akan dtg masa tak mkn pil, tak tentu hari.... utk tentukan darah haid ni kita ikut cara islam, paling sikit 24 jam dan plg byk 15 hari. perubahan hormon akibat penukaran pil akan mempengaruhi haid wanita. lama-kelamaan, haid tadi akan normal, tp biasanya drh tak byk.
Back to top Go down
drbib
ahli beghehh!
ahli beghehh!

period Empty
PostSubject: Re: period   period EmptyFri Apr 11, 2008 6:01 pm

silap tekan.... mula mkn blk hari ke 8 yer
Back to top Go down
suzy
Guest

period Empty
PostSubject: period tak berhenti   period EmptyWed Jul 29, 2009 6:14 pm

Salam Dr,
Ada pun ruangan nak mengadu nasib.. Laughing
Cam ni, prob saya satu je, bila salah ubat@pil perancang, period akan jadi lama dan tak berenti. Sampai terpaksa bergantung dgn norculut la, sunolut la.. Penat rasanya..

After 2nd child saya pakai implanon.. Selama 3th saya bergantung pada norculut. Then after 3rd child tanak pakai implanon dh, so go for jap 3bulan tu.. sama gak, period tak berenti.. then stop, continue plak dengan pil yasmin, sb dr kata very mild dose.. pun the same prob occurs..

So, ada ker saya ni alah ngan hormon. Dan nk m ntk Dr tlg recommend the best method of fmly planning. Thx
Back to top Go down
Sponsored content

period Empty
PostSubject: Re: period   period Empty

Back to top Go down

period
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» DOCTOR'S ONLINE ~ utarakan soalan kesihatan kpd Dr anda